Haber Sitesi

YILMAZ ALCAN - MİSİAD SAMSUN İL BAŞKANI

YILMAZ ALCAN - MİSİAD SAMSUN İL BAŞKANI

Yılmaz ALCAN, 10 Ocak 1978 tarihinde Diyarbakır’ın Lice ilçesinde dünyaya geldi. Eğitim hayatı Diyarbakır’da tamamladı. Gazi Recep Alcan ve Türkiye Alcan’ın oğlu olan Yılmaz Alcan, ticaret yapan ailenin bir ferdi olduğu için eğitim hayatını tamamladıktan sonra iş hayatına atıldı. 2011 yılında Samsun’a yerleşerek ticaretini burada sürdürdü. Alcan Tobacco Shop ve Alcan Gold firmalarının sahibi olan Yılmaz Alcan evli ve dört çocuk babasıdır. 19 Aralık 2021 tarihinden bu yana MİSİAD Samsun İl Başkanlığının kurucu başkanı olarak göreve devam etmektedir.

MİSİAD Samsun İl Başkanı Yılmaz Alcan, "Milli ve manevi duyarlılıkları gelişmiş sanayici ve iş insanlarının bulunduğu bir çatı olarak Samsun ekonomisinin daha da güçlenmesi için projeler üreteceğiz" dedi. Memleketçi Sanayici ve İşadamları Derneği (MİSİAD) Samsun İl Başkanı Yılmaz Alcan, MİSİAD Genel Başkan Feridun Öncel'in liderliğinde ahilik ilkelerini baz alarak, "Güçlü Yerli Ekonomi, Güçlü Türkiye" sevdası ile inanmış sanayici ve iş insanları ile ülke menfaatlerine uygun olarak mali ve ekonomik politikaların geliştirilmesinde söz sahibi olmayı, ekonomik alanda yarınlara çok daha kuvvetli bir Türkiye bırakmak için gönülden çalışmayı esas aldıklarını söyledi. 

Yılmaz Alcan, "Asil Türk milletinin canı pahasına kurduğu bu vatan, kanımız kadar kutsaldır. Hiçbir şeye feda edilemez. Bütün iktisat mesaimizden yegâne amaç memleketi yükseltmek gayesidir. Mukaddesatlarımız her türlü ticaretin üstündedir. Yüce Türk devletinin bekası ve âli menfaatleri çalışmalarımızın sebebidir. Ticaretimizin örfü ahiliktir. Ahilik ilkeleri ilkelerimizdir" dedi.

DAHA GÜÇLÜ SAMSUN VE TÜRKİYE EKONOMİSİ

MİSİAD Başkanı Alcan, şöyle konuştu; "Milli ve manevi duyarlılıkları gelişmiş sanayici ve iş insanlarının bir çatı altında toplayarak yeni bir sinerji yaratmak, üyeleri arasında güç birliği sağlayarak ortak çalışma zemini oluşturmak, ülkemiz ve dünyadaki iktisadi gelişmeleri hızlı ve doğru şekilde üyeleri ile paylaşmak, ülke menfaatlerine uygun olarak mali ve ekonomik politikaların geliştirilmesin de söz sahibi olmak, ulusal pazar hacmini büyütmek, yurt içi ve yurt dışı da yatırımların gelişmesi ile alakalı yeni politikalar geliştirmek, üyelerinin sorun, öneri ve görüşlerini ilgili mercilere iletmek amacı ile kurulmuştur. Samsun ekonomisinin daha da güçlenmesi için projeler üreteceğiz. Daha güçlü Türkiye için önceliğimiz bulunduğumuz illerin ekonomisini kalkındırmak."

haber ile ilgili daha fazla detay okumak için, more news YILMAZ ALCAN - MİSİAD SAMSUN İL BAŞKANI

turkiye Haberleri

Kuzey Marmara Otoyolu’nda TIR’ın dorsesi alev alev yandı
Kuzey Marmara Otoyolu’nda TIR’ın dorsesi alev alev yandı...
Rusyadan flaş Türkiye açıklaması! Takdirle karşılıyoruz
Rusya'dan flaş Türkiye açıklaması! Takdirle karşılıyoruz...
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Avusturya Başbakanı Nehammer ile görüştü
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Avusturya Başbakanı Nehammer ile görüş...
En duygusal güzel 10 Kasım mesajları sözleri! 10 Kasım resimli mesajları! 10 Kasım için kısa uzun sözler!
En duygusal güzel 10 Kasım mesajları sözleri! 10 Kasım resiml...