Haber Sitesi

YEŞİLAY BAŞKANI SAYIN NESLİHAN YAKIŞAN: BAĞIMLILIKLA MÜCADELEDE KARARLI ADIMLARLA İLERLİYORUZ

YEŞİLAY BAŞKANI SAYIN NESLİHAN YAKIŞAN: BAĞIMLILIKLA MÜCADELEDE KARARLI ADIMLARLA İLERLİYORUZ

Bakırköy Yeşilay Şube Başkanı Sayın Neslihan Yakışan, 9 Şubat Dünya Sigarayı Bırakma Günü kapsamında İstanbul Esnaf Odalarının toplantı salonunda düzenlenen bir konferansta önemli açıklamalarda bulundu. Toplantıya sivil toplum kuruluşları ve davetliler yoğun ilgi gösterdi.

Yakışan, konuşmasında Türkiye Yeşilay Cemiyeti'nin bağımlılıklarla mücadelesine vurgu yaparak, alkolle başlayan mücadelelerini tütün, madde, kumar ve teknoloji bağımlılığı alanlarında sürdürdüklerini belirtti. Sigara ve tütün kullanımının, yılda 8 milyondan fazla insanın ölümüne yol açarak halk sağlığının en büyük tehditlerinden biri olduğunu vurgulayan Neslihan Yakışan, "Bağımlılıklarla mücadelede kararlı adımlarla ilerliyoruz. Toplumun tütün kullanımıyla mücadelede birlikte hareket etmesi gerektiğine inanıyoruz." dedi.

Bağımlılıktan kurtulmak isteyenlere destek olmak için Yeşilay'ın çeşitli hizmetler sunduğunu dile getiren Sayın  Yakışan, "Yeşilay Danışmanlık Merkezleri ve Sağlık Bakanlığı iş birliğiyle geliştirilen 'Bırakabilirsin' mobil uygulaması, tütün bağımlılığından kurtulmak isteyenlere ücretsiz destek sağlıyor. Ayrıca, bağımlılıkla mücadelede herkese kapılarımız açık." şeklinde konuştu.

Yeşilay Cemiyeti'nin, toplumu bağımlılıklardan korumak ve bilinçlendirmek amacıyla yaptığı çalışmaların önemine değinen Neslihan Yakışan, "Bağımlılıkla mücadelede toplumun desteği büyük önem taşıyor. 9 Şubat Dünya Sigarayı Bırakma Günü etkinliğine katılan herkesin desteğinden dolayı teşekkür ederiz. Birlikte daha sağlıklı bir gelecek için çalışmaya devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.

haber ile ilgili daha fazla detay okumak için, more news YEŞİLAY BAŞKANI SAYIN NESLİHAN YAKIŞAN: BAĞIMLILIKLA MÜCADELEDE KARARLI ADIMLARLA İLERLİYORUZ

turkiye Haberleri

Kaçak göçmenlerle birlikte yakalanan 4 Türk vatandaşı, tutuklandı
Kaçak göçmenlerle birlikte yakalanan 4 Türk vatandaşı, tutukl...
Bakan Ersoy AKM'de sergi açılışına katıldı
Bakan Ersoy AKM'de sergi açılışına katıldı ...
Göçmen faciasında eşi ve 2 çocuğunu yitiren Berjas: Sabaha kadar bana tutundular ama dayanamadılar
Göçmen faciasında eşi ve 2 çocuğunu yitiren Berjas: Sabaha ka...
Polis merkezine pompalı tüfekle girip ateş açan şüpheli tutuklandı
Polis merkezine pompalı tüfekle girip ateş açan şüpheli tutuk...