Haber Sitesi

ULUSLARARASI YAKIN KORUMA SAVUNMA EĞİTİM FEDERASYONU, İÇ GÜVENLİĞİ GÜÇLENDİRMEK İÇİN YENİ BİR PROJEYLE KARŞIMIZDA

ULUSLARARASI YAKIN KORUMA SAVUNMA EĞİTİM FEDERASYONU, İÇ GÜVENLİĞİ GÜÇLENDİRMEK İÇİN YENİ BİR PROJEYLE KARŞIMIZDA

Uzun yıllar süren deneyim ve sektörde elde edilen birikimle adını duyuran Uluslararası Yakın Koruma Savunma Eğitim Federasyonu (UYKSEF), Türkiye'nin iç güvenlik kapasitesini artırmayı hedefleyen yeni bir projeyi kamuoyuna duyurdu.

 

"Savunma ve güvenlik" sektöründe edinilen tecrübelerin ışığında şekillenen bu proje, özel güvenlik sektörünün önemli bir unsuru olan 5188 sayılı Özel Güvenlik Yasası çerçevesinde, sektörde faaliyet gösteren ve faaliyet gösterecek olan profesyonellerin eğitim standartlarını daha da yükseltmeyi amaçlıyor.

 

Proje, mevcut özel güvenlik eğitim şirketleri, özel güvenlik ve koruma ön lisans mezunları, silahlı ve silahsız mevcut çalışanlar ile gelecekte bu alanda kariyer yapmayı planlayanları kapsayan geniş bir katılım alanına hitap ediyor.

 

UYKSEF Genel Başkanı Süleyman Kocabıyık, projenin amacına yönelik yaptığı açıklamada, "İç güvenliğin teminatı, nitelikli ve etkin güvenlik personelimizdir. Bu projemizle, sektördeki tüm paydaşları kucaklayarak standartları yükseltmeyi amaçlıyoruz" dedi.

 

Proje, sadece iç güvenlik kapasitesini artırmakla kalmayıp, devlete yılda 750 milyon TL ile 1 milyar TL arasında ek gelir sağlama potansiyeli de taşıyor.

 

Projeyi detaylı bir şekilde iç güvenlik uzmanları ve sektördeki paydaşlarla birlikte oluşturan UYKSEF, projenin İçişleri Bakanı Sayın Ali Yerlikaya'ya sunulması için çalışmalarını sürdürüyor.

haber ile ilgili daha fazla detay okumak için, more news ULUSLARARASI YAKIN KORUMA SAVUNMA EĞİTİM FEDERASYONU, İÇ GÜVENLİĞİ GÜÇLENDİRMEK İÇİN YENİ BİR PROJEYLE KARŞIMIZDA

turkiye Haberleri

La Palmada yanardağ lavları nehre döndü! 1 ayda 1835 bina kül oldu
La Palma'da yanardağ lavları nehre döndü! 1 ayda 1835 bina kü...
Yoğun sis sebebiyle kapatılan Çanakkale Boğazı tekrar gemi trafiğine açıldı
Yoğun sis sebebiyle kapatılan Çanakkale Boğazı tekrar gemi tr...
Ekonomik OHAL nedir? OHAL ilan edilirse ne olur?
Ekonomik OHAL nedir? OHAL ilan edilirse ne olur?...
Kazaya yarış yapan sürücü neden olmuş
Kazaya yarış yapan sürücü neden olmuş...