Haber Sitesi

SANATIN PARLAYAN YILDIZI: OYUNCU ESAT ÇALIŞICI'NIN HİKAYESİ

SANATIN PARLAYAN YILDIZI: OYUNCU ESAT ÇALIŞICININ HİKAYESİ

Ankara'nın Yenimahalle ilçesinde 1995 yılında doğan Esat Çalışıcı, adını hem sahne hem de ekran dünyasında başarılarıyla duyuruyor. Köklerini Ankara'nın Çamlıdere köyünde bulan Çalışıcı, 5 kardeşten 4.olarak dünyaya geldi. Babası esnaf, annesi ise ev hanımı olan Çalışıcı'nın ailesi, onun sanat dünyasındaki başarısını gururla izliyor.

Tiyatro merakıyla genç yaşlarda tanışan Esat Çalışıcı, 14 yaşında ilkokul 8.sınıfta Türkçe hocasının keşfetmesi ile tiyatro sahnesine adım attı. Liseler arası tiyatro , Başkent tiyatroları , şehir tiyatroları gibi bir çok tiyatroda genç yaşında yer edindi ve ODTÜ gibi önemli yerlerde sahne alarak emin adımlarla bu yolda devam etti. Elektronik bölümünden mezun olduktan sonra ASELSAN'da staj yaparak teknik alandaki yeteneklerini de gösterdi.

Ancak Çalışıcı'nın gerçek tutkusu tiyatro ve oyunculuktu. Bu doğrultuda Başkent İletişim Akademisi'nde kamera önü oyunculuğu ve temel oyunculuk eğitimleri aldı. Ardından Ankara Sanat Tiyatrosu'nda eğitimine devam etti ve sonrasında İstanbul'da yönetmen Hilal Saral'dan burslu olarak kamera önü oyunculuk eğitimi aldı. At, kılıç, gitar çalmak ve şarkı söylemek gibi farklı alanlarda da kendisini geliştiren Çalışıcı, bu süreçte İstanbul'da Beykent Üniversitesi TV Haberciliği Programcılığı Lisans bölümünü kazandı ve başarıyla tamamladı.

Profesyonel kariyerine adım attıktan sonra Acun Medya Global ekibine katılan Çalışıcı, Dominik'te çeşitli görevler üstlendi. Meksika, Romanya, Yunanistan, Amerika, Türkiye gibi bir çok ülkenin Extahlon ve Survivor yarışmalarında Yönetmenlik, prodüksiyon gibi birçok alanlarda deneyim kazandı. Ünlü yarışmacılar Ceyhun Uzun ve Perviz Cobra ile klipler çekip şarkı söyleyerek yapımcılık ve yönetmenlik yapma şansını elde etti.

Kamera arkasında da kendini kanıtlayan Esat Çalışıcı, TRT, NTV gibi önemli kanallarda çalıştı. Ardından oyunculuk kariyerine odaklanan genç yetenek, pek çok sevilen dizi ve yapımda rol aldı. "Abdülhamit", "Teşkilat", "Büyük Selçuklu Alpaslan", "Arka Sokaklar" ve "Kara Ağaç Destanı" gibi yapımlarda başarılı performansıyla dikkatleri üzerine çekti. Hedefi kendi yapım şirketini kurup dizi ve filmlerini çekmek. Türkiye'ye değer katacak eserler bırakmak.

haber ile ilgili daha fazla detay okumak için, more news SANATIN PARLAYAN YILDIZI: OYUNCU ESAT ÇALIŞICI'NIN HİKAYESİ

turkiye Haberleri

2021-2022 VGM burs başvurusu ne zaman, hangi tarihte başlayacak? (Vakıflar Genel Müdürlüğü)
2021-2022 VGM burs başvurusu ne zaman, hangi tarihte başlayac...
Çavuşoğlu Ukraynalı mevkidaşıyla görüştü
Çavuşoğlu Ukraynalı mevkidaşıyla görüştü...
İETT halkın ihtiyaçlarına cevap veremiyor! İmamoğlu dönemi ile birlikte ulaştırma sektörü dibi gördü
İETT halkın ihtiyaçlarına cevap veremiyor! İmamoğlu dönemi il...
Çınarları kesen CHPli İBBye tepki: Hem kesimi hatalı hem de dikimi
Çınarları kesen CHP'li İBB'ye tepki: Hem kesimi hatalı hem de...