Haber Sitesi
rare 3d metaverse project

CİLDİMİZİN EN BÜYÜK DESTEKÇİSİ, DERMATOLOJİ BİLİMİ

CİLDİMİZİN EN BÜYÜK DESTEKÇİSİ, DERMATOLOJİ BİLİMİCİLDİMİZİN EN BÜYÜK DESTEKÇİSİ
DERMATOLOJİ BİLİMİ
"Çirkin kadın yoktur, bakımsız kadın vardır" sözünü duymayan yoktur. Peki günümüzde bu lafı "Çirkin erkek yoktur, bakımsız erkek vardır" olarak da uyarlamak sizce mümkün mü? Son yıllarda artık erkeklerin de kişisel bakımlarına ne kadar önem verdiğini biliyoruz da görüyoruz da. Ve kişisel bakım uygulamalarının erkeklerin görüntüsünü değiştirme de ve çevrelerinde bıraktıkları olumlu etkileri göz ardı etmek de mümkün değil.

Erkekler de artık kadınlarda olduğu gibi evde cilt bakımı uygulamalarının yanı sıra bakımlarını yaptırmak için de dermatoloji kliniklerini sık sık ziyaret etmeye başladılar. Zaten gerçekte de cilt bakımının sadece kadınların ihtiyaç duyduğu bir uygulama olduğunu düşünmek mantıklı değil. Çünkü cilt cinsiyet fark etmeksizin dış çevreden gelen etkilere siperlik eden ve bazı zararlar neticesinde yıpranan bir organımız.

Bu yazımızda erkek cilt bakımı ile ilgili kritik detayları, ihtiyaçları ve uygulamaları sizlerle paylaşıyoruz. İmrenilerek bakılan o bakımlı erkeklerden biri olmak istiyorsanız bu yazımız tam da sizi ilgilendiriyor?"Cilt tipinize göre bakım uygulamanızın şekillendirilmesi şart"

Daha önce hiç cilt tipinizi analiz ettirdiniz mi? Nasıl bir cilt tipiniz olduğundan haberdar mısınız? Cildin kuru, yağlı, karma, normal ya da hassas olarak adlandırılan tipleri var ve her farklı cilt tipi ayrı bir bakım ihtiyacı gerektiriyor. Bu ihtiyacın tek ortak paydası ise temizlik. Cilt tipinizin ne olduğu fark etmeksizin cildinizi uygun sabunlar ya da yüz temizleme malzemeleri ile yıkamanız ve sürekli temiz tutmanız gerekiyor.

Cildimizin adeta olumsuz dış etkenlere karşı bir siper görevi gördüğünü söylemiştik. Bu görevi yaparken aldığı hasarların tedavisinde ve onarılmasında ise Dermatoloji bilimi, en büyük yardımcınız oluyor. Cilt hasarlarının tedavisi kesinlikle kaliteli Dermatoloji kliniklerinde bir Dermatolog eşliğinde uygulanmalı. Burada cilt tipiniz, sorununuz detaylıca ve doğru şekillerde analiz ediliyor sonrasında ise ihtiyacınız olan tedavi yöntemi belirleniyor. Doğru teşhis ve doğru tedavi sonuçları ise sizi bakımlı bir erkek olmanız yönünde büyük bir adım öne geçiriyor.

Dermatoloji kliniklerinde cilt bakım fiyatları uygulamanın yöntemi, seans sayısı ve benzeri sebepler çerçevesinde farklıklar gösterebiliyor.

"Tedavi gerektirmeyen, sağlıklı bir cilde yapılması gereken cilt bakım uygulamaları da bulunuyor"

Öncelikle cildiniz yapılan analizlerle belirlenmiş olan cilt tipinize uygun bir yüz temizleme losyonu ile silinir. Ardından yine bir yüz temizleme jeli ile yüze masaj uygulanır ve cilt derinlemesine temizlenerek cilt bakımına uygun bir hale getirilir.

Erkek cildi kadın cildinden daha kalın bir yapıda olduğu için çoğunlukla gözenekler daha yoğundur ve cilt daha yağlıdır. Bu yüzden granüllü bir peeling uygulaması tercih edilebilir. Cildin peelingden arındırılmasından sonra tüm cilt bakımlarının vazgeçilmezi buhar uygulamasına başlanır. Profesyonel bir cilt bakımı öncesi gözeneklerin tamamen açılması için ortalama 15- 20 dakika buhar uygulaması devam ettirilir. Ayrıca, buhar uygulaması cildin temizlenme ve bakım sırasında tahrip olmaması için de oldukça etkilidir.

Skin scrubber adı verilen uygulama, cilt bakımının bir sonraki aşamasıdır. Skin scrubber yönteminde işlemin gerçekleştirildiği cihaz ultrasonik ses dalgalarının yarattığı titreşim sayesinde cildin yağ bezelerinden, ölü derilerden ve siyah noktalardan derinlemesine arınmasını sağlıyor. Böylelikle cilt, istenmeyen kirli bir görüntüden arınmış ve sağlıklı bir görüntüye kavuşuyor.

Cilt bakımının bir sonraki aşamasında ise vakumlama işlemi uygulanıyor. Bu uygulama bir bakıma skin scrubber aşamasının tamamlayıcısı. Gözenekler içerisinde siyah noktalar kaldıysa, vakumla işlemi ile bunlar da temizleniyor. Ayrıca, vakumlamanın yüzdeki kasların doğru yönünde yapılması kasları uyarmasını sağlar. Böylelikle yüzdeki kaslar güçlenir ve yenilenir. Bu aşamalar sonrasında ciltteki tüm gözenekler tamamıyla açılmış olur ve temiz bir hale gelir.

Bir sonraki aşama cildin sıkılaşmasını sağlayacak olan high frekans işlemidir. High frekans içerisinde yüksek frekansta ultrasonik ışın ve ozon gazı bulunduran cilt bakım tüpleridir. Bu tüpler içerisinde bulunan ozon gazı sayesinde gözeneklerin sıkılaştırılması ve kırışık oluşumunu engellemede yardımcıdır. Cildi en üst seviyede temizler. Aknelerin kurutulmasında da son derece etkisi olan bir yöntemdir. Yardımcı bir tonik kullanmak, bu işlemden alınan verimin artmasında etkili olacaktır.

Tüm bu aşamalardan sonra tamamen temizlenen ve siyah noktalardan, ölü derilerden arınan cilde maske uygulaması yapılır. Bu aşamada da cildinizin doğru analiz edilmiş olması büyük önem taşır. Çünkü yüze uygulanan maskelerin cilt tipine göre farklı özellikleri vardır. Doğru maskenin uygun cilt yapısına uygulanması sonuçlar açısından daha etkileyici olacaktır. Normal bir cilt için maskenin görevlerine bakmak gerekirse, maskeler, cildi besler, cilde canlılık katar, ciltteki hasarları onarır, ciltte eksik olan değerleri tamamlar ve cildin gençleşmesine katkıda bulunur. İlaveten, kan dolaşımının hızlanmasını sağlayan maskeler, yüzde özellikle göz ve göz altındaki yorgun görünümün azalmasını sağlayarak, göz altı şişlikleri ve morlukların giderilmesine de yardımcı olacaktır. Maskeleme işlemi ortalama 20 dakika sürmektedir. Maskenin temizlenmesinin ardından cilde serum işlemi uygulanır. Serumlar da cildin ihtiyacını gidermeye yönelik leke giderici, besleyici ya da onarıcı özellikte olabilir. Yüz masajı ile cilde yedirilen serumlar sonrasında son aşama olarak yüksek faktörlü güneş koruyucu krem cilde sürülür ve cilt bakımı tamamlanmış olur.

Cilt bakımının tüm bu aşamaları kaliteli ve hijyenik bir dermatoloji merkezinde Dermatolog ve profesyonel ekip eşliğinde uygulanmalıdır.Siz de cilt bakımı uygulaması yaptırmak ve göz kamaştıran, sağlıkla ışıldayan bir cilde sahip olmak istiyorsanız medikal cilt bakımı ile ilgili detayları öğrenmek ve cilt bakımı fiyatları için hemen +90 542 464 74 33 no?yu arayarak Quartz Clinique?e ulaşın ve randevunuzu planlayın?

Özel Quartz Poliklinik
Web Site: https://www.quartzclinique.com/
TEL: +90 212 241 46 24
Facebook :@quartzclinique
Instagram :@quartzclinique
YouTube: Quartz Clinique
haber ile ilgili daha fazla detay okumak için, more news CİLDİMİZİN EN BÜYÜK DESTEKÇİSİ, DERMATOLOJİ BİLİMİ

saglik Haberleri

Varis tedavisinde köpük skleroterapi nedir?
Varis tedavisinde köpük skleroterapi nedir?...
Kas Ağrısı İçin Hangi Doktora Gidilir? Kas Ağrısına Hangi Bölüm Bakar?
Kas Ağrısı İçin Hangi Doktora Gidilir? Kas Ağrısına Hangi Böl...
Prostat kanserinde MR füzyon biyopsisi büyük önem taşıyor
Prostat kanserinde MR füzyon biyopsisi büyük önem taşıyor...
Salmonella virüsü nedir, ne demek? Kinder Salmonella hastalığı belirtileri neler?
Salmonella virüsü nedir, ne demek? Kinder Salmonella hastalığ...