Haber Sitesi

5 BİN YILLIK KADİM GELENEK: MERİDYEN TERAPİ

5 BİN YILLIK KADİM GELENEK: MERİDYEN TERAPİ

Enerjinizle kendinizi yenileyebilirsiniz
Son dönemin en popüler terapisi olan meridyen terapi ile bedeninizi yeniden keşfedebilirsiniz. Gümüş eldiven ile uygulanan meridyen terapi, geleneksel Çin tıbbının geliştirdiği ve Uzakdoğu masajlarının birçoğunu içinde barındıran aynı zamanda teknoloji ile pratikleşmiş yeni nesil terapi yöntemidir. İşte bu 5 bin yıllık kadim gelenekle ağrılarınızdan kurtulabilirsiniz.
Çin tıbbından esinlenerek geliştirilen ve birçok rahatsızlığın iyileşmesini destekleyici bir enerji çalışması olan Meridyen Terapi son dönemin en çok merak edilen yöntemleri arasında yer alıyor. Beliniz, sırtınız, boynunuz ağrıyorsa ya da sürekli yorgunsanız, uykusuzluk çekiyorsanız meridyen terapi ile bu sıkıntılarınıza bir son verebilirsiniz. 5 bin yıllık kadim bir gelenek olan meridyen terapisi ile vücudunuzu yeniden keşfedebilirsiniz. Yöntemin inceliklerini anlatan Meridyen Terapi Uzmanı ve Eğitmeni Tamay Çelik, meridyen terapi ile  vücuttaki bozulmuş enerjinin yeniden dengelendiğini, çi enerjisinin gerekli yerlere ulaştığını ve böylece bedenin kendi kendini iyileştirme gücünü aktifleştirdiğini ifade etti.
ERGÜN: SEANSLAR HARİKA, GENÇLEŞİYORUM
Meridyen terapisi alan duayen oyuncu Halil Ergün, bu tür çalışmalara ilgi beslediğini anlattı. Ergün, "Duygu ve beyin ilişkisinin birçok şeye kadir olduğunan inanlardanım. Son yaptığım filmlerde çalıştığımız yönetmenim buradaki kliniğe geliyormuş, etkinliklere katılıyormuş. Ben de çok ilgi duydum ve geldim. Arkadaşlar beni yatırdılar ve ilk deneyimimi yaptı. Daha o gün vücudumla yeniden arkadaşlık kurmaya başladım. İnsanın kendisine sahip çıkması ve kendisini fark etmesi çok önemlidir. Daha sonra burada program yaptık ve terapilere geliyorum. Müthiş bir şekilde gidiyor, gençleşiyorum. Hatta gençlere, 'ben geliyorum, korkun' diyorum. Yaprak Dökümü dizisinden bu zamana 40 kilo verdim. Halen Yaprak Dökümü oynuyor, artık fenomen bir dizi oldu. Doktora gittiğinizde size ilaçlar veriyor. Burada ilk seansa başlayınca şunu fark ettim. Bedenimin her noktasını hissettim. Bedeninizle sizi yeniden tanıştırıyor. Kendinizi çok sağlıklı bir örgütlenme içinde hissediyorsunuz" diye konuştu.
ÇELİK: 5 BİN YILLIK KADİM BİR GELENEK
Meridyen Terapi Eğitmeni ve Enerjist Tamay Çelik, "Halil bey gelince çok sevindim. Çünkü çok saygı duyduğum bir oyuncudur. Buraya gelince 'deneyince anlayacaksınız' dedim ve seanstan sonra çok güzel tepkiler verdi. 'Bedenimle yeniden tanıştım' dedi. Bunu duymak beni çok mutlu etti. 'Ağrılarım sanki bir şeyle çekildi' diye yorumlar yaptı. Meridyen aslında 5 bin yıllık kadim bir bilgidir. İbni Sina'dan beri bilenen en etkili yöntemdir. Bedenimizde bazı kanallar vardır ve bunları adı meridyendir. Bu kanallarda bizim yaşam enerjimizi taşır.  Eskide bu kanalları aktif etmek için birçok çalışma yapılırmış. Buradan yola çıkarak, biz teknolojiyi kullanarak frekanslarla birlikte, gümüş eldivenlerle meridyen kanallarına izleyerek verdiğimiz frekanslar sayesinde hızlıca enerji bedene yayılıyor. Vücut kendisini iyileştirmek için tasarlanmış bir yapıya sahiptir. Herkes bir yaşam enerjisime sahip. Bu enerji de bizim kendi kendimizi iyileştirmemize yarar, organlarımızın yenilenmesine yarar. Ama modern dünyada yaşıyoruz, yanlış besleniyoruz, hareketsiz kalıyoruz, stresliyiz. Bunlar bizim eneji kanallarımızdaki enerjiyi sekteye uğratır.  Kişi hayattan keyif almaz, kendisini yorgun hisseder. Sonra ufak ufak ağrıları başlar, bu ağrılar kronikleşmeye başlar. Birçok hastalık ortaya çıkar" dedi.
"ASLINDA ENERJİYİ DENGELİYORUZ"
Uygulama hakkında bilgi veren Çelik, "Bu kanallara frekansları verince birçok hastalık kendi iyileştirme gücümüz sayesinde iyileşiyor. Biz tedavi etmiyoruz, dışarıdan bir ilaç vermiyoruz. Herhangi bir takviye yok. Masaj yapar gibi bedenin meridyen kanallarına frekans veriyoruz. Bu da kişiyi ruhsal olarak iyileştiriyor. Metabolizmayı güçlendiriyor, kanı temizliyor, kasları-kemikleri güçlendiriyor, uykuya da çok ciddi kalite katıyor. Aslında biz enerjisi dengeliyoruz. Parmaklarımızın kenarlarını bile sıkarak enerji kanallarımızı aktif hale getirebiliriz. Yaptığımız teknik süreci daha hızlandırıyor. Çünkü bu kadim bir bilgi. Günümüzde unutulmuş olsa da bunu herkese anlatmaya çalışıyorum" ifadelerini kullandı.
"BÖYLE BÜYÜK PARALAR SÖZ KONUSU DEĞİL"
Son günlerde gündemde 'gümüş eldivenli' fenomen olan anılan Şüheda Kaya'nın gümüş bir eldivenle masaj yaparak şifa dağıttığı iddialarını değerlendiren Çelik,"Bunu Türkiye'de ilk kullananlardanım. Bununla ilgili birçok ülkede eğitim aldım, ayrıca Türkiye'de bu konularda uzman olan isimlerden de eğitim aldığım gibi hala  Eğitimlerime devam ediyorum. Ekibime de aynı şekilde bilgilerimi aktardığim gibi akademide uygulayıcalarımın sağlıkcı olmasına özen gösterdim. Bu iş öyle bir şey değil, bu tamamen bir enerji çalışmasıdır. Böyle büyük paralar kazandırmıyor. Normal seans ücreti ne kadarsa, bunun da ücreti o kadar. Bu iş kol koldur. Benim ekibimden olan bir kişi değildır. Böyle bir tekniğin bu duruma düşmesi gerçekten üzücü.
OYUNCU TOPUZ: İKİNCİ SEANSTA AĞRILARIM BİTTİ
Meridyen terapi seanslarına katılan oyuncu Gamze Topuz, "İçimizden nasıl hissedersek, onu dışımıza yansıtıyoruz. Ben meridyen terapi ile nasıl tanıştım. Benim bel fıtığım var ve zaman zaman tutulur, kalırım. Yazın tutuldum, kortizon, kas gevşetici yapıldı. Her zaman işe yarayan şeyler işe yaramamaya başladı. 20 gün boyunca o bel ağrısıyla uğraştım, yürümekte zorlandım. Bir oyuncu arkadaşım bana Tamay'dan ve meridyen terapiden bahsetti. Hemen randevu aldım ve geldim. Aslında neye geldiğimi bilmeden geldim. İlk seansa geldiğimde merdivenleri yamuk yamuk çıktım. Seansı yaptık ve bir şey anlamadım. Ama ağrımda bir rahatlama hissettim. İkinci seansa geldiğimde ağrım bitmişti. Merdivenleri inerken fark ettim. Gelmeye devam ettim, 1 hafta kadar her gün geldim. 5.gün kendimde bir şeyler hissetim. Enerjim daha yüksek ve daha neşeli olduğumu fark ettim. Tamay bana anlattı. Aslında bizim hastalıklarımızın nedeni içerde dengemizin kayması, bu çakraları ve meridyenleri dengeye getirerek, senin daha iyi hissetmeni sağlayan bir uygulama. Ağustos ayında başladım ve artık alışkanlık gibi bir şey oldu. Ayda 1 ya da 2 kez mutlaka geliyorum" ifadelerini kullandı.

haber ile ilgili daha fazla detay okumak için, more news 5 BİN YILLIK KADİM GELENEK: MERİDYEN TERAPİ

saglik Haberleri

Tarçın birçok derde deva oluyor!
Tarçın birçok derde deva oluyor!...
Moderna'dan aşıda "hatırlatma dozunu" unutturacak açıklama
Moderna'dan aşıda "hatırlatma dozunu" unutturac...
Rahim ağzı kanserini aşılarla önlemek mümkün
Rahim ağzı kanserini aşılarla önlemek mümkün...
Baş ağrısına karşı alabileceğiniz 5 basit önlem
Baş ağrısına karşı alabileceğiniz 5 basit önlem...