Haber Sitesi
rare 3d metaverse project

Taş – Kaya Kırıcı Modelleri

Taş – Kaya Kırıcı Modelleri

Özellikle 2000’li yıllarına ardından aratan yapılaşma süreci taş – kaya kırıcılara olan gereksinimi zirve noktasına taşımıştır. Günümüzde taşlardan inşaat ve yol yapım başta olmak üzere pek çok sektörde yararlanılır.

Kırıcılar maden ocaklarından çıkartılan taşları kırmak ve kullanıma uygun hale getirmekle görevli modern araçlardır. Söz konusu araçlar farklı çeşitlerde ve boyutlarda üretilmektedir. Bunun en temel nedeni ise işlenecek olan malzemedir.

Her kırıcının başka bir anlamda daha başarılı olduğu söylenebilir. Bunun yanında boyutlarının değişiklik gösterme sebebiyse daha fazla ürün imal edilmesine olanak tanınmaktır. Taş – kaya kırıcıların farklı modelleri ve farklı özellikleri bulunmaktadır.

Taş – Kaya Kırıcı Çeşitleri Nelerdir?

Taş- Kaya kırıcılar temelde aynı amaca hizmet ediyor olsalar da çalışma prensipleri birbirinden oldukça farklıdır. Bu son derece modern ve güçlü araçların tercih edilmesinde etkili olan faktör sektörel ihtiyaçlardır.

Örneğin madencilik sektöründe kaba malzemenin işlenmesi gerekir. Bu nedenle ilk olarak tercih edilenler genellikle primer ve sekonder kırıcılar olmaktadır. Çalışma prensibine göre taş – kaya kırıcılar temelde üçe ayırmak mümkündür. Bunlar

  • Çeneli
  • Konik
  • Darbeli

Çeneli kırıcıların orta sertlikten çok serte kadar birçok malzemeyi kırmakla beraber madencilik, taş ocakları, kum ve çakıl üretimi, geri dönüşüm en çok tercih edildiği çalışma alanlardır. Konik kırıcılarsa orta sertlikten çok serte olan malzemelerin kırılması için kullanılır.

Özellikle taş ocaklarında ve kum, çakıl imalatında sıklıkla tercih edilir. Kırma eleme makinaları, çeneli kırıcılar gibi yumuşaktan çok serte kadar birçok malzemeyi kırmaktadır. Genellikle maden ocakları, kum – çakıl üretimi ve geri dönüşüm için tercih edilir.

Taş – Kaya Kırıcılar Nasıl Üretilir?

Taş – kaya kırıcılar bu alanda uzman firmalar tarafından kendilerine gelen siparişler üzerine imal edilir. Bu güçlü kırıcıların tercihinde hangi sektör için kullanılacakları oldukça büyük öneme sahiptir. Direk belirlenen bir modelin talep edilmesi yerine üretici firma ile fikir alışverişinde bulunmak en yerinde seçenek olacaktır.

Uğurmak müşterilerine kullanışlı kırma eleme tesisi elekleri modeli seçmek konusunda yardımcı olmayı kendine görev bilip, seçilen modeli en kısa sürede üretim bandından çıkartarak müşterilerine teslim etmektedir. Firmamız tarafından üretilerek dünyanın 40 ülkesine ihraç edilen kaliteli kaya kırıcıları inceleyebilirsiniz.

haber ile ilgili daha fazla detay okumak için, more news Taş – Kaya Kırıcı Modelleri

guncel Haberleri

Türkiye ve dünya gündemi
Türkiye ve dünya gündemi...
İçişleri Bakanı Soylu, Bangladeşteki yetimlerle bir araya geldi
İçişleri Bakanı Soylu, Bangladeş'teki yetimlerle bir araya ge...
Süper Ligde görünüm
Süper Lig'de görünüm...
Marmaris’teki orman yangınında evleri küle dönen aile yeni evlerine kavuşuyorlar
Marmaris’teki orman yangınında evleri küle dönen aile yeni ev...