Haber Sitesi

Oilsan Güvencesi Ve Kalitesi

Oilsan Güvencesi Ve Kalitesi


Yüksek sıcaklık gresi, makine aksamının sürtünmeden etkilenmesi ve aşınarak parçalanmasının önüne geçer. Yüksek ısıya dayanıklı gres yağı sayesinde makinelerin sıcaktan etkilenmemesi sağlanır. Parçalar çok daha uzun süre uyumlu şekilde çalışır.

Gres yağı ile tam oturan parçalar makinelerde mükemmel bir uyum içinde çalışırken paralelinde iş verimini de en üst seviyeye çıkarır. Ancak önemli olan yüksek sıcaklık gresi tercihinde her zaman kaliteli ürünleri kullanmaktır. Ancak bu şekilde en zorlu şartlarda makinelerin zarar görmesi engellenir ve uzun süreçte tasarruf sağlanır.

Yüksek Sıcaklık Gresi Seçimi

Gres seçiminde göz önünde bulundurulması gereken birçok farklı unsur vardır en önemlisi çalışma sıcaklığıdır. Bazı uygulamalarda en az ve en yüksek sıcaklık çevrimsel olarak çalışır bundan dolayı yağlayıcı seçimi yapılırken her zaman en yüksek ve en düşük çalışma sıcaklığı dikkate alınmalıdır.

Seçim yapılırken yağların özellikleri özenle incelenmeli;

 • Yağ tipi
 • Viskozitesi
 • Koyulaştırıcı tipi
 • Katkı maddesi bileşimi özellikleri
 • Ortam sıcaklığı
 • Çalışma sıcaklığı
 • Atmosferik kirlilik
 • Yükleme
 • Hız ve yeniden yağlanma gibi özellikler dikkate alınmalıdır.


 • Zorlu Mühendislik Kararları

  Yüksek sıcaklık gresi seçiminde zorlu mühendislik kararları da ortaya çıkar, gereksinimleri karşılamak ile birlikte ürünü tedarik eden mühendisin ayırıcı ve seçici olması önem kazanır, bundan dolayı uzmana danışılması gerekir.

  Demir çelik sektöründe ki titreşim ve darbeli yüklerin olduğu rotlar olmak üzere birçok alanda kullanılan yüksek sıcaklık gresleri Oilsan güvencesi ile sunulmaktadır. Yüksek sıcaklığın bulunduğu rulmanlarda ve kaymalı yataklarda kullanılmasının dışında aynı zamanda çelik ve plastik aksamların içerisinde çalıştırıldığı alanlarda bulunan titreşimli mekanizmalarda da kullanılır.

  Gıda Onaylı Gres Toksik Değildir

  Yüksek sıcaklık ortamlarında üstün performans sergileyen gresler azim, kalite ve performans ile yürütülen çalışmalar sonucu üretilmekte. Oilsan güvencesiyle üretilen gıda onaylı gres, yüksek oksidasyon direnci ile birlikte yüksek damlamada kombinedir.

  İyi bir korozyon önleyici özelliği bulunmasının yanı sıra fizyolojik olarak zararsız, kokusuz ve tatsızdır. Toksik olmadığından dolayı insan sağlığı açısından herhangi bir tehlike içermez. Yüksek ısılı rulmanların yağlanma noktasında yaklaşık 250 dereceye kadar olan ısıya dayanıklıdır.
  haber ile ilgili daha fazla detay okumak için, more news Oilsan Güvencesi Ve Kalitesi

  guncel Haberleri

  AB, Ginedeki darbe girişimini kınadı
  AB, Gine'deki darbe 'girişimini' kınadı...
  Türkiye genelinde e-duruşma uygulanan mahkeme sayısı 915e ulaştı
  Türkiye genelinde e-duruşma uygulanan mahkeme sayısı 915'e ul...
  Bakan Çavuşoğlu: Kabil Havalimanının işletilmesi ve güvenliği konusunda bir önceki yönetim döneminde talepler geldi
  Bakan Çavuşoğlu: Kabil Havalimanının işletilmesi ve güvenliği...
  Muş’ta doğaseverler ters laleler için bin 800 rakımlı dağa tırmandı
  Muş’ta doğaseverler ters laleler için bin 800 rakımlı dağa tı...