Haber Sitesi

MUSA BİÇKİOĞLU KİMDİR?

MUSA BİÇKİOĞLU KİMDİR?

Musa Biçkioğlu, 14 Nisan 1975 tarihinde Mardin'de doğdu. İlk ve orta öğrenimini Mardin'de tamamlayan Biçkioğlu, lise eğitimini İstanbul'da tamamladı. 1998 yılında Anadolu Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nden mezun oldu. Daha sonra, aynı üniversitenin Tarih bölümünden lisans derecesi aldı. 2015 yılında, Sabahattin Zaim Üniversitesi Tarih ve Medeniyet alanında yüksek lisans yaptı. 2022 yılında ise İstanbul Üniversitesi Kültürel Miras ve Turizm bölümünde ön lisans eğitimini tamamladı.

Biçkioğlu, 2000 yılından beri Sıla Turizm şirketinde turlar departmanı yöneticisi olarak görev yapmaktadır. Bu kapsamda, Kudüs ve Filistin bölgesine yönelik kültür turları düzenlemektedir. Biçkioğlu, Kudüs konusunda uzmanlığıyla tanınmaktadır. Kudüs'ün tarihi, kültürü ve siyaseti üzerine çeşitli kitaplar ve makaleler yazmıştır. Ayrıca, Kudüs ile ilgili belgesel ve televizyon programlarına da katılmıştır.

Biçkioğlu, Kudüs'ün Türkiye ve İslam dünyası için önemini vurgulayan bir profil çizmektedir. Kudüs'ün özgürlüğü için mücadele eden Filistin halkına destek vermektedir. Biçkioğlu, Kudüs konusundaki çalışmalarıyla, Türkiye'de Kudüs bilincini artırmaya katkı sağlamaktadır.

haber ile ilgili daha fazla detay okumak için, more news MUSA BİÇKİOĞLU KİMDİR?

MUSA BİÇKİOĞLU KİMDİR

guncel Haberleri

Kocaeli’nde kan donduran vahşet! Boğazı kesilmiş halde bulundu
Kocaeli’nde kan donduran vahşet! Boğazı kesilmiş halde bulund...
Huawei yöneticisi Mıng Vancou ile ABDnin anlaşmaya vardığı bildirildi
Huawei yöneticisi Mıng Vancou ile ABD'nin anlaşmaya vardığı b...
Son dakika: İstanbul Boğazında gemi trafiği çift yönlü askıya alındı
Son dakika: İstanbul Boğazı'nda gemi trafiği çift yönlü askıy...
Provokatörün oyununa polis dur dedi! Evinin kapısına ırkçı söylemler yazdı
Provokatörün oyununa polis 'dur' dedi! Evinin kapısına ırkçı ...