Haber Sitesi

YASADAKİ BOŞLUK, HİSSELİ ARSADAN PAY ALAN 12 AİLEYİ MAĞDUR ETTİ

YASADAKİ BOŞLUK, HİSSELİ ARSADAN PAY ALAN 12 AİLEYİ MAĞDUR ETTİ

Gaziantep'te hisseli bir arsadan pay satın alan 12 aile, yasadaki boşluk sebebiyle büyük mağduriyet yaşadı. Ev sahibi olma hayaliyle birikiminden, aracından feragat eden aileler, arsanın eski ortağı   tarafından mağdur edildiği iddia ediliyor.

Gaziantep'te aralarında evi yıkılan depremzedelerin de bulunduğu 12 aile, "bir inşaat yapılır da ev sahibi oluruz" düşüncesiyle kimisi aracını kimisi altınını satarak hisseli bir arsadan pay satın aldı. Ancak mağduriyetin işte tam da bu noktada başladığı söyleniyor.

ŞUFA HAKKININ DOLMASINA 1 AY KALA DAVA AÇTI

Hisse satın alan vatandaşlar, birçoğu tapuya belediyenin rayiç bedelini yazdı. Hisseli arsanın en eski ortaklarından olan Burcu Nakıboğlu ise bu durumu fark ederek 2 yıl boyunca sessiz kaldığı söyleniyor, şufa hakkı yani ön alım hakkının dolmasına 1 ay kala 12 hissedara şufa davası açtı. 2 Yıl boyunca bekleme sebebinin ise enflasyondan faydalanıp 2 yıl önceki ödenen paradan hisseleri satın almak istemesi olduğu düşünülüyor.

GÜNCEL DEĞERİ 40 MİLYON TL'LİK HİSSELERİ 7-8 MİLYON TL'YE ALMAYA ÇALIŞIYOR

Hisseli arsanın eski ortaklarından olan Burcu Nakıboğlu, tapuda yazılan değer üzerinden hisseleri almak için harekete geçti. Şu anda güncel değeri 40 milyon TL olan hisseleri 7-8 milyon TL'ye almayı hedefleyen Nakıboğlu, durumu fark etse de sessiz kalarak ailelerin mağdur olmasına yol açtığı söyleniyor.

İlerleyen günlerde başlayacak olan duruşmaların nasıl sonuçlanacağı ise merakla bekleniyor. Yetkililer ise hisseli arsa alırken dikkat edilmesi hususunda uyarıda bulunuyorlar.

#Gülsün nakıboğlu

#şufadavası

#Burcu nakıboğlu

#Gaziantep

#arsa

haber ile ilgili daha fazla detay okumak için, more news YASADAKİ BOŞLUK, HİSSELİ ARSADAN PAY ALAN 12 AİLEYİ MAĞDUR ETTİ

gaziantep Haberleri

Gaziantep’te tarım yerli tohumla güçlendirecek #gaziantep
Gaziantep’te tarım yerli tohumla güçlendirecek #gaziantep...
Hatır gönül meselesi diye ruhsata başvurdum #gaziantep
Hatır gönül meselesi diye ruhsata başvurdum #gaziantep...
Gaziantep’te futbol şöleni
Gaziantep’te futbol şöleni...
Şehitkamil’de amatör spor kulüplerine büyük destek #gaziantep
Şehitkamil’de amatör spor kulüplerine büyük destek #gaziantep...