Haber Sitesi

TÜRKİYE’NİN KRİPTO PARA TAKİP PLATFORMU: 21 MİLYON

TÜRKİYE’NİN KRİPTO PARA TAKİP PLATFORMU: 21 MİLYON

Kripto para piyasasında hem veri takibini anlık olarak yapmak, hem haber akışını takip edebilmek hem de farklı borsalardaki fiyatları karşılaştırabilmek oldukça önemli. Ancak hepsini farklı platformlarda yapmak zaman zaman yatırımcının önünde bir engel olabiliyor. 21 Milyon adlı platform ise tam olarak bu sorunları çözmek için kullanıcı ile buluşuyor.

21 Milyon Nedir?

21Milyon Türkiye’de bulunan kripto para borsalarını ve tüm pariteleri tek bir platformda toplayarak kripto para piyasalarıyla ilgili verileri anlık olarak takip edilebilmesine imkan tanıyor. 21 Milyon ile kullanıcılar bir yandan Türk kripto para borsalarını takip edebilirken bir yandan da istedikleri borsaları belirli kriterlerde karşılaştırabiliyorlar.

Öte yandan kullanıcılar 21 milyon ile Türk kripto para borsalarında yer alan pariteleri görüntüleyebiliyor ve canlı fiyat hareketlerini takip edebiliyor. Bu da özellikle farklı borsalarda alım satım yapan yatırımcıların tüm fiyatları bir arada görebilmesi sebebiyle önem taşıyor.

Ayrıca 21 Milyon’da fiyatlar Türk Lirası üzerinden kullanıcılar ile paylaşılıyor. Bu da kripto para birimlerini TL bazında takip etmek isteyen kullanıcılar için büyük kolaylık sağlıyor. Çünkü benzer platformlar genellikle dolar bazında veri sağlıyor ve bu da TL takibinde çeşitli sorunların yaşanmasına sebep olabiliyor. 21 Milyon böylece bir problemi daha çözmüş oluyor.

21 Milyon platformunda Türk borsalarında işlem gören tüm kripto paralar ve bunlarla ilgili bilgilerin yanı sıra 1/7/30 günlük sürelerle kazandıran ve kaybettiren kripto paraların verilerine ulaşılabiliyor. Türkiye’deki kripto paralar sekmesinde şu anda 367 adet kripto para bulunuyor. Bu kripto paralar arasında; Ripple (XRP), Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Tether (USDT), Dogecoin (DOGE), Cardano (ADA), Litecoin (LTC) ve Bittorrent (BTT) gibi birçok kripto para yer alıyor.

21 Milyon Puanı

Bunlara ek olarak platform, kripto para borsalarına “21 Milyon Puanı” adı verilen bir puanlama da yapıyor. Yapılan açıklamalara göre bu puanlama, 21 Milyon ekibi tarafından tamamen nesnel kriterlere göre yapılıyor. 21 Milyon hesaplamayı baz alırken; platformun kuruluş yılı, şirket bilgileri ve açık adresi, mobil uygulamaları (IOS/Android), güvenlik (2FA vs gibi), sosyal medya takipçi sayıları, aylık ziyaretçi sayıları ve Alexa TR değerleri gibi çok sayıda tarafsız kriter kullanıyor. Belirlenen kriterler doğrultusunda ise puanlama her 3 ayda bir güncelleniyor.

haber ile ilgili daha fazla detay okumak için, more news TÜRKİYE’NİN KRİPTO PARA TAKİP PLATFORMU: 21 MİLYON

ekonomi Haberleri

Bakan Kirişci açıkladı: Arzumuz kısırlaştırmanın 2 milyona çıkması
Bakan Kirişci açıkladı: Arzumuz kısırlaştırmanın 2 milyona çı...
Son dakika: Süper Loto sonuçları belli oldu! 10 Mayıs 2022 Süper Loto sonucu sorgulama ekranı!
Son dakika: Süper Loto sonuçları belli oldu! 10 Mayıs 2022 Sü...
AK Partili Demirözden asgari ücret ve emekli aylıklarıyla ilgili açıklama
AK Parti'li Demiröz'den asgari ücret ve emekli aylıklarıyla i...
TÜİK enflasyon oranı ne zaman açıklanacak? Şubat 2022 enflasyon beklentisi ne?
TÜİK enflasyon oranı ne zaman açıklanacak? Şubat 2022 enflasy...