Haber Sitesi
rare 3d metaverse project

Son dakika: Bakan Nebati Türkiye Ekonomi Modeli'nin temelini ve hedefini anlattı! "'Yüksek faiz çözümdür' diyenlere tokat gibi cevap"

Son dakika: Bakan Nebati Türkiye Ekonomi Modelinin temelini ve hedefini anlattı! Yüksek faiz çözümdür diyenlere tokat gibi cevap

Son dakika haberi... Kur Korumalı Vadeli TL Mevduatı yoğun ilgi görürken Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, yeni model ve sürece ilişkin ayrıntıları canlı yayında paylaştı. Türkiye ekonomi modelinin Çin ve Güney Kore'den farklı olduğunu belirten Bakan Nebati, "Demokratik gelenekleri olan, serbest piyasa ekonomisine bağlı olan, bu geleneğini sürdüren, toplumun benimsediği bir modeli ortaya koyuyoruz." ifadelerini kullandı. 18 liraya çıkan dövizin Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ortaya koyduğu manifesto ve tedbirler paketiyle 3 günde finansal istikrarın sağlandığını vurgulayan Bakan Nebati, bu sonucun 'Yüksek faiz çözümdür' diyenlere tokat gibi bir yanıt olduğunu söyledi. Yaza kalmadan çok hızlı bir değişimin gerçekleşeceğini ifade eden Bakan Nebati, "Yeni tedbir paketleriyle piyasayı öylesine şaşırtacağız ki o son 3 ayda Türkiye'deki psikolojiyi karamsarlığa dönüştürenlerin kaçacakları yer bulamayacakları bir döneme giriyoruz." dedi. Öte yandan Bakan Nebati, kur korumalı TL mevduatı sistemine geçişin sabah itibarıyla 10 milyar TL olduğunu açıkladı. haber ile ilgili daha fazla detay okumak için, more news Son dakika: Bakan Nebati Türkiye Ekonomi Modeli'nin temelini ve hedefini anlattı! "'Yüksek faiz çözümdür' diyenlere tokat gibi cevap"

Ekonomi Haberleri

Temizlik sarf malzemesi alınacak
Temizlik sarf malzemesi alınacak...
İkinci el araba alacaklar dikkat! Bu araçlar 150 bin TL altında alıcı bekliyor! Volkswagen, Renault, Dacia, Citroen...
İkinci el araba alacaklar dikkat! Bu araçlar 150 bin TL altın...
Asyaport yılı 1 milyon 800 bin TEU konteyner hareketiyle tamamlayacak
Asyaport yılı 1 milyon 800 bin TEU konteyner hareketiyle tama...
İnternet alışverişinde nelere dikkat edilmeli?
İnternet alışverişinde nelere dikkat edilmeli?...